Урок №5
Тема: Після уроків. Висловлення істинні і хибні
Мета уроку:
•
ознайомити учнів з поняттями "істинні та хибні висловлення";
•
розвивати логічне і образне мислення, пам'ять, увагу;
•
виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: програма "Мильні бульбашки".
Хід уроку
І.
Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.
Діти, давайте пригадаємо правила поведінки у
комп'ютерному класі. (Діти пригадують
правила техніки безпеки).
II. Перевірка домашнього завдання.
Діти, яким було ваше домашнє
завдання? Завдання "Для розумників і розумниць".
Поміркуй і закінчи висловлення:
•
Якщо брат старший, ніж сестра, то сестра ....
•
Якщо джерельце вужче, ніж ріка, то ріка....
•
Якщо поїзд рухається швидше, ніж мотоцикл, то мотоцикл ....
Діти, а зараз прочитайте, які
висловлення склали ви. (Діти читають свої висловлення).
• Якого кольору м'ячики потрапили до кишені клоуна?
Вставити слова замість пропусків.
• На_________________ відображається інформація, з якою працює комп'ютер.
• В системному блоці знаходяться_____ ,__________ , пристрої для введення і збереження інформації.
•
Попереду монітора розташована_________ , а поруч -____ .
•
За допомогою_______ можна надрукувати тексти і малюнки.
•
За допомогою____ можна ввести в комп'ютер те, що зображено на фотографії.
• За
допомогою _______ можна обмінюватися
інформацією між комп'ютерами, що знаходяться в різних місцях.
Розминка.
На минулому уроці ми з вами складали
слова та речення. А сьогодні ми будемо виконувати цікаві завдання.
•
Кролику дали 5 морквин. 2 морквини він з'їв. Скільки всього ягід залишилося? (Жодної, тому що мова була про моркву. А морква — це не ягода).
•
Пройшов дощ. На яке дерево сяде ворона: на березу, на осику чи на дуба? (На
мокре).
•
Сиділо 6 горобців і 4 ластівки. 10 пташок полетіло. Скільки всього пташок
залишилося? (Жодної).
•
На липі було 6 гілок. На кожній гілці було по 4 менших гілки. На кожній
меншій гілці росло по 8 груш. Скільки всього груш росло на гілках? (На
гілках груш немає, тому що вони не ростуть на липі).
меншій гілці росло по 8 груш. Скільки всього груш росло на гілках? (На
гілках груш немає, тому що вони не ростуть на липі).
![]() |
|
До яких залікових шпар підходять ці ключі?
|
Молодці, діти, ви правильно зробили
ці завдання. А зараз подумайте і скажіть, чи було в цих завданнях щось таке,
чого бути не може. (Так).
• Що
саме?( Груші не ростуть на липах, а морква - це не ягода).
Повідомлення теми і мети уроку.
Отже, такого бути не може, щоб груші
росли на липі, а морква - це не ягода, а овоч. Ці висловлення неправильні або вони ще називаються хибними. Вдома ви складали правильні
висловлення. І сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося з поняттями "хибні та істинні
висловлення". І тема сьогоднішнього
уроку називається "Після уроків. Висловлення хибні та істинні".
І. Вивчення
нового матеріалу.
1. Слухання казки "Після уроків" (сторінка 12 у підручнику).
Діти, ви уважно прослухали цю казку.
А тепер скажіть: висловлення "Заєць з'їв на обід вовка" є істинним чи хибним? (Хибним, тому що
заєць боїться вовка. А ще
заєць їсть тільки рослини).
2.
Читання розповіді в ролях.
3.
Вибіркове читання.
•
Прочитати з тексту лише істинні висловлення.
•
Прочитати з тексту лише хибні висловлення.
•
Знайти серед виділених висловлень спочатку істинні висловлення, а
потім хибні.
потім хибні.
4. Фізкультхвилинка.
Один - піднести руки вгору,
Два - нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги
І торкайтеся підлоги.
Три, чотири - прямо стати
Будемо відпочивати.
IV. Робота за комп'ютером.
1. Бесіда.
• Діти,
пригадайте, на якій відстані від екрана монітора треба сидіти.
Сьогодні на уроці ми будемо
працювати з програмою "Мильні бульбашки".
Як цікаво пускати мильні бульбашки!
Ще цікавіше, коли вони лопаються. Якщо
ти хочеш, щоб лопнула порожня бульбашка, підведи до неї стрілку-вказівник миші та клацни лівою кнопкою. А
якщо ти хочеш звільнити метелика, швидко клацни по бульбашці двічі.
2. Практична робота учнів.
Вчитель та лаборант
допомагають учням працювати за комп'ютером.
3. Релаксація.
1.
Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5.
Повторити 4-5 разів.
2.
Міцно зажмурити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись вдалину
(рахувати до 5). Повторити 4-5 разів.
V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
•
Що вам найбільше сподобалось сьогодні на уроці?
•
Яке висловлення вважається хибним?
•
Наведіть приклади хибних висловлень.
•
Яке висловлення є істинним?
•
Наведіть приклади істинних висловлень.
VI. Домашнє завдання (диференційоване).
Завдання 1. Виконати завдання
"Для розумників і розумниць" на сторінці 13.
Завдання 2. Придумати 2 хибні висловлення та 2
істинні висловлення.

Комментариев нет:
Отправить комментарий